Čekáte miminko a chcete se co nejdříve dozvědět to nejdůležitější o jeho zdraví?

Zeptejte se vašeho gynekologa
na neinvazivní prenatální test PrenatalSafe

PROČ PRÁVĚ PRENATAL SAFE?

Každá nastávající maminka touží hlavně po tom, aby její miminko bylo zdravé. Díky PrenatalSafe získáte zprávu o nejčastějších genetických vadách, kterými by mohlo být vaše miminko ohroženo, a to již od 10. týdne těhotenství.

LOGO_edited.jpg

K provedení testu je potřeba pouze vzorek krve těhotné ženy, proto se test nazývá jako neinvazivní. 

Nemusíte mít tedy strach z nepříjemného invazivního zákroku. Nehrozí ani žádné riziko potratu.

LOGO_edited.jpg

Test mohou podstoupit všechny těhotné ženy, a to již od 10. týdne těhotenství.

LOGO_edited.jpg

Krátká čekací doba na výsledky (3-7 pracovních dnů).

LOGO_edited.jpg

Odhalí početní i strukturní chromozomální vady, a dokonce některé mikrodeleční syndromy.
Mezi nejčastější chromozomální odchylky, které zároveň test PrenatalSafe umí detekovat, patří: Downův, Edwardsův, Patauův, Turnerův, Klinefelterův, Syndrom Jacobsové a trizomie chromozómu XVíce informací  

LOGO_edited.jpg

S 99% pravděpodobností vám prozradí pohlaví vašeho miminka. Tato informace je mimo jiné důležitá i v případě závažných X-vázaných genetických chorob (Duchennova muskulární dystrofie nebo hemofilie).

LOGO_edited.jpg

Test může být proveden i v těhotenství dosaženém technikami umělého oplodnění (s využitím vlastních i darovaných reprodukčních buněk) i u těhotenství vícečetného.

LOGO_edited.jpg

Mimo to, že chcete mít jistotu a zprávu o zdraví a pohlaví vašeho miminka co nejdříve, existuje ještě jeden zásadní důvod, proč mít výsledky tak brzo. V případě pozitivního výsledku je možné provést včasnou invazivní prenatální diagnostiku – odběr choriových klků a při potvrzeném postižení u plodu je možné z rozhodnutí matky přistoupit k šetrnějšímu umělému přerušení těhotenství ještě v I. trimestru, kdy se provádí tzv. kyretáž.

CO VÁS ZAJÍMÁ A MĚLI BYSTE VĚDĚT?

Jak je možné, že k provedení testu stačí jen moje krev?

Během těhotenství kolují ve vaší krvi i malé části DNA plodu. V laboratoři se provede izolace DNA plodu právě ze vzorku krve, který vám lékař odebere.


 

Jak a kdy se dostane fetální DNA do krevního oběhu?

Úlomky (fragmenty) DNA plodu pochází z buněk placenty. Jsou detekovatelné od 5. týdne těhotenství a jejich koncentrace se v následujících týdnech zvyšuje a zmizí až po porodu.

prenatalsafe-krevni-obeh.png

Co je to fetální DNA?

 

Je to jen jiný název pro DNA plodu. Pojmenování fetální DNA pochází z latinského slova foetus, neboli plod. Tato DNA obsahuje cenné informace o genetické výbavě plodu.

Co udělají v laboratoři s mým vzorkem krve?

V laboratoři se z vaší krve provede izolace DNA plodu. Následně se provede komplexní analýza prostřednictvím pokročilého technologického procesu, za účelem zjištění přítomnosti jakékoliv chromozomální aneuploidie.

Kde přesně se moje krev vyšetřuje?

 

Váš vzorek krve putuje do renomované laboratoře GENOMA v Římě. Vzorky tak nejsou vystaveny příliš dlouhé cestě, jako je tomu u jiných prenatálních testů (Čína, USA). Dlouhá přeprava vzorků krve zhoršuje jejich kvalitu a snižuje i spolehlivost výsledků testu.

JAK ČASTO SE U MIMINKA PROKÁŽE NĚJAKÝ SYNDROM?

Případy, kdy má člověk více či méně chromozomů nazýváme aneuploidiemi. Tyto početní změny chromozomů bývají často neslučitelné se životem nebo jeho kvalitu výrazně snižují. 

 

Četnost jednotlivých aneuploidií při prenatální diagnostice

ANEUPLODIE.png

JAKÉ TYPY TESTOVÁNÍ NABÍZÍME?

Máte před sebou spoustu krásných týdnů těhotenství a s tím spojených řadu testů a vyšetření, díky kterým zjistíte, jak se vašemu miminku daří. Zeptejte se vašeho gynekologa, který prenatální test je ten nejvhodnější právě pro vás.

PrenatalSafe Plus

Pro případ výskytu mikrodelečních syndromů v rodině vám nabízíme test PrenatalSafe Plus, který kromě základních chromozomů (21,18, 13, X, Y) navíc hodnotí trizomie chromozomů 9 a 16 a šest nejčastějších mikrodelečních syndromů. Více zde


Výsledky do 5-7 pracovních dní.

Cena 14 500 Kč

GeneSafe Inherited

Prenatální screening, který odhalí vrozená genetická
onemocnění způsobená mutací v genu
.
(Cystická fibróza, Srpkovitá anémie, Beta Thalasemie,
Dědičná hluchota).

Výsledky do 2 týdnů.

Cena 18 900 Kč

GeneSafe De Novo

Některá genetická nemocnění jsou způsobena de novo mutací v genu, tzn. nejsou zděděná od rodičů (Multigenová analýza (25 genů-44 patologií). Pro detekci těchto onemocnění je určen právě GeneSafe De Novo.

Výsledky do 2 týdnů.

Cena 18 900 Kč

GeneSafe Complete

GeneSafe De Novo + GeneSafe Inherited

Výsledky do 2 týdnů.

Cena 22 900 Kč

PrenatalSafe Complete Plus 

PrenatalSafe Karyo Plus + GeneSafe Complete

 

 

Cena 29 900 Kč

PrenatalSafe 5

Základní neinvazivní test, který je určen pro všechny těhotné ženy, které chtějí mít co nejvyšší jistotu, že jejich díteti nehrozí některý z nejčastějších syndromů  (Downův, Pataův a Edwardsův). PrenatalSafe 5 zároveň 
vyšetří pohlavní chromozomy.
Více zde


Výsledky do 3 pracovních dní.

Cena 12 500 Kč

PrenatalSafe KARYO

Jediný test na trhu, který nabízí testování všech chromozómů v genomu (veškerá genetická informace uložená v DNA) . Poskytuje informace nejen o početních změnách, ale i o strukturních změnách na chromozomech.
Je tedy velice podobný standardnímu karyotypu.


Výsledky do 3-5 pracovních dní.

Cena 19 900 Kč

PrenatalSafe KARYO Plus

Spojuje test Plus a KARYO. Testují se tedy všechny chromozomy v genomu a navíc i nejčastější mikrodeleční syndromy.
 

Výsledky do 5-7 pracovních dní.

Cena 22 900 Kč

prenatalsafe-zkumavka.png

PrenatalSafe Complete

PrenatalSafe Karyo + GeneSafe Complete

Test detekuje: aneuploidie (početní změny chromozomů) a strukturální chromozomální abnormality, dědičná genetická onemocnění a vzácná genetická onemocnění
nezděděná od rodičů
(de novo).

Cena 27 900 Kč

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Požádejte vašeho gynekologa o provedení testu PrenatalSafe, nebo vyplňte následující formulář a my vás budeme kontaktovat.

Děkujeme za odeslání!